12.1.2018

Brzy aktualizace!

Zdravíme naše příznivce a moc se omlouváme za nečinnost... Poslední rok byl u nás velmi hektický a událo se toho opravdu hodně.... spousta rodostných událostí, mnoho starostí se stěhováním, ale také i velmi smutné věci. Zkrátka tak, jak to život přináší.... Ale budu se snažit co nejdříve vše sesumírovat, abyste se to dozvěděli! Dávám si závazek.... do konce ledna ;-) Držte mi palce!!

 

28.8.2017

Firin je ČESKÝ GRANDŠAMPION!

Firinek (Firienfeld Silivren of Elven Star) má za sebou skvělé výstavní léto, v Brně dosáhl až na titul BOB!! Následovala úspěšná výstava v Mladé Boleslavi, kde ziskem CAC dokončil všechny podmínky a byl mu přiznán titul ČESKÝ GRANDŠAMPION!!

8.2.2017

Narodila se štěňátka!! - třetí potomci našeho Firinka :-) 

6 miminek ze spojení Firienfeld Silivren of Elven Star a Bahiya Bree Anamsunamon se má čile k světu. Je to krásně vyrovnaný vrh - 3 pejsci a 3 fenečky. Fotky již brzy ve fotogalerii...

26.1.2017

Úžasné nové fotografie kluků!

Včera jsem s kluky podnikla fotící akci v krásném parku Podviní se skvělou fotografkou Veronikou Žlůvovou (Zluvka Photography) a máme z toho spoustu krásných foteček! Něco na titulce, něco v profilech a zbytek ve fotogalerii!!

8.1.2017

Včera jsme se s Firinem zúčastnili Hanácké výstavy psů v Brně!

Po velmi dramatické cestě vlakem napříč zamrzlou Českou republikou jsme nakonec posuzování stihli (ufff) a Firin (Firienfeld Silivren of Elven Star) při své premiéře ve třídě vítězů získal krásný posudek, hodnocení V1 a titul CAC!! Děkujeme paní rozhodčí Lence Frnčové a za handling našemu kamarádovi Jendovi!

 

2.11.2016

Ronýsek je ČESKÝ GRANDŠAMPION!

Po úspěšném výstavním víkendu se dostavují sladké třešničky v podobě dalšího titulu pro našeho Ronýska (Corraun Dorny of Elven Star)! Dnes mu byl přiznán titul ČESKÝ GRANDŠAMPION!!

1.11.2016

O víkendu jsme vyrazili na MVP DUOCACIB v Praze!

A kluci se během 2 dnů podělili o skvělé výsledky!

V sobotu :

Rony (Corraun Dorny of Elven Star) CAC, CACIB, CAC ČMKU

Firin (Firienfeld Silivren of Elven Star) CAC

V neděli :

Rony (Corraun Dorny of Elven Star) CAC

Firin (Firienfeld Silivren of Elven Star) CAC, CACIB, CAC ČMKU

 

28.10.2016

Novinky za poslední dobu....

Jelikož novinek od poslední aktualizace je dost, tak včera jsem shnula v bodech výstavy a zkoušky (viz níže) a dnes ty z poslední doby!

Firin (Firienfeld Silivren of Elven Star) tatínkem!

Firinkovi se moc daří jakožto chovnému pejskovi. V průběhu roku 2016 u nás proběhla (zatím ;-)) 2 krytí. Na to úplně první přijel pan Walter Czibula až z Rakouska! Je majitelem chovné stanice s mnoholetou tradicí Vom Rainerschlössl. Velmi nás potěšilo, že tak zkušený chovatel si vybral právě nás - vlastně nováčky. Krytí proběhlo naprosto ukázkově, Firin se projevil jako gentleman, fenečku si hezky "namlouval" a do 15min bylo nakryto.

V srpnu pak na krytí přijeli z naší domovské chovné stanice Of Elven Star. Opět velmi rychlé krytí, trochu dvoření a ... ;-)

A výsledky??

16.8.2016 se narodila 4 štěňátka ze spojení Walexia Gilovam x Firienfeld Silivren of Elven Star

Jelikož maminkou je černopálená tygra a náš Firin je nositelem genu pro hnědé zbarvení, byli jsme MOC zvědaví, jak se miminka vybarví. 

A potomky jsou:

pejsek Golo - černopálený (celý tatínek)

pejsek Gerom - hnědý s pálením (tady se projevil Firinův gen pro hnědou barvu)!! 

fenky Gala a Gena - obě černopálené tygry

21.10.2016 se narodila 3 štěňátka ze spojení Daks-Veg-As Tzarina Tan Hermosa x Firienfeld Silivren of Elven Star

Narodili se 2 pejsci - černopálení tygři a fenečka - hnědá s pálením.

1.10.2016 - Firin Český šampion

Třešničkou na dortu je udělní titulu Český šampion!

 

27.10.2016

Mnoho novinek po dlouhé době!!

Všem našim příznivcům se omlouváme za dlouhou pauzu na našich stránkách. Byly to 2 hektické roky a to jak v našem dvounohém světě, tak v životech našich čtyřnožců!! Tedy stručný přehled toho nejdůležitějšího! 

Ronýsek (Corraun Dorny of Elven Star) bodoval na výstavách!

Na výstavy moc nechodíme, většinou jen 2x - max 3x za rok (třeba se polepšíme:-)) a tak nás o to více těší, když se daří!

V roce 2015 jsme zavítali na NVP do Brna, kde měl Ronýsek svoji úspěšnou premiéru ve třídě vítězů - res.CAC (V2)!

V roce 2016 pak v Mladé Boleslavi na MVP se Ronýskovi moc dařilo - získal tituly V1, CAC, CACIB a BOS!!

Firin (Firienfeld Silivren of Elven Star) také bodoval na výstavách!

Oni si to kluci na výstavách střídají, aby to tomu druhému nebylo líto... :-D Firinovy výsledky:

NVP Klatovy 2015 - res.CAC (V2)

NVP Brno 2015 - V1, CAC, CAC ČMKU, NV

MVP v Mladé Boleslavi 2016 - res.CAC (V2)

20.6.2015 - Firin prošel bonitací

Na NVP v Klatovech jsme prošli i úspěšnou bonitací u pana Jana Bušty a Ing. Anny Krejzkové. Bonitační kód Oi/P1/5-DLT.

10.9.2015 - Firin složil zkoušky v norování!

Zkoušky v norování zvládl Firin v plném počtu bodů 84b (obstál). Tím složil poslední podmínku chovnosti!

12.11.2015 - Firin chovným psem!

Firin zapsán jako chovný pes.

24.7.2014

Ronýskovi byl přiznán titul ČESKÝ ŠAMPION !!

Náš Corraun Dorny of Elven Star alias Ronýsek se oficiálně stal Českým šampionem krásy a navázal tak na úspěšné lovecké zkoušky i úspěchy výstavními!! Jsme na něj moc pyšní.

5.7.2014

Zase narozeniny !!

Dneska má narozeniny náš červeňáček - Ronýsek (Corraun Dorny of Elven Star) a to už 3.! Hrozně ten čas letí.... Ronýsek dostal malý dortík, o který se gentlemansky rozdělil s Firinem (upřímně řečeno - on by se asi ani nedělil, ale Firin mu nedal jinou možnost :-D:-D) - také viz. Videa

11.6.2014

Narozeniny !!

Ebiška už se zcela zotavila ze svého úrazu a může tak dnes v plné síle oslavit své 8. narozeniny!! Přejeme naší Ebišce všechno nejlepší, spoustu dalších spokojených kočičích let s naší lidsko-psí smečkou a hlavně pevné zdraví, aby nás tu mohla zlobit a těšit ještě hooooodně dlouho!

 

17.5.2014

Máme maroda !!

Tak máme doma maroda :-( Tentokráte jsme v ponělí museli na veterinu s Ebiškou. Zřejmě se jí vymstila její vášeň pro výšky a někde slítla. Cestou dolů to odnesly drápky, naštěstí jen polámané a nic zlomeného. Ale asi přistála na bradičku a odtrhla si spodní pysk :-( Musela do narkózy a má tam 3 stehy. Jen paní doktorka nevěděla, jak to přišít, protože to měla až na kost a nebylo to jak přichytit, ale nakonec si poradila a stehy přivázala ke spodním špičákům. Naštěstí to vypadá, že se to hojí dobře, Ebiška už tolik nevyšiluje z límce, který nosí a překvapivě se ani tolik nedožaduje puštění ven (kam teď nesmí). Jen mazlení se s plastovým límečkem teda nic moc :-D Drže s námi Ebišce tlapky, ať je brzy fit a opět může vyrazit na lov!

 

1.5.2014

Krásný 1. máj !!

Dnes jsme vi udělali výlet do Benátek nad Jizerou a v zámeckém parku jsme udělali klukům pár fotek - můžete se podívat ve Fotogalerie (Rony, Firin, Rony a Firin - společné fotky).

 

12.4.2014

Výlet!!

V sobotu jsme s klukama a Apolenkou vyrazili na jarní výlet. Ne první, ale konečně jsme zvládli i fotodokumentaci a hlavně jsme výlet do Veltrus zakončili úžasnou návštěvou v naší rodné chovatelské stanici Of Elven Star. A proběhlo tak velké setkání s celou "Elfí" smečkou včetně nejnovějšího přírůstku z vrhu G - Maddie (Goirmín Gáróid), která zde zrovna byla na prázdninách. Jak to vypadá, když se sejde 9 jezevčíků, se můžete podívat ve Fotogalerie. 

 

17.12.2013

Kluci mají nové fotky!!

Kluci s námi byli u fotografky a mají nové fotky. Firin už skoro dospěláckou fotku do svého profilu - Firin, společné fotky pak ve Fotogalerie.

 

 

2.11.2013

Dnešní den jsme věnovali prvnímu soutěžnímu dni mezinárodní výstavy psů Prague Expo Dog.

Oba naše kluky posuzovala německá paní rozhodčí Anja Push a oběma se dostalo ocenění VÝBORNÝ a moc krásné posudky - paní rozdodčí na nich nenašla žádné vady. Ronýsek navíc porazil své soupeře ve třídě otevřené a získal svůj další CAC. Máme moc velkou radost!

Společnost nám opět dělala část smečky z Elven Star ve složení Brian, Narsil, Zarina a Firískova maminka Fiannka společně s jejich páníčky Ginou a Jendou. Brianův obvyklý úspěch (CAC, CACIB) tentokrát zcela zastínil Narsil, do kterého se paní rozhodčí Anja Push zamilovala na první pohled a Narsil výstavou prolétl až k zisku titulu Nejkrásnější mladý pes IV. FCI skupiny - jezevčíků! Moc gratulujeme!

Kluky teď čeká výstavní pauza zřejmě až do května, ale doufáme, že pak úspěšně naváží na svoji "rozjetou kariéru".

 

15.9.2013

Dnešní dopoledne jsme strávili na noře ve Slepči, kde probíhaly zkoušky bezkontaktního norování. A náš Ronýsek je zvládnl na výbornou!! Získal plný počet bodů - 84b.!!

 

Ronýsek nám udělal velkou radost a dnešní zkoušky v norování zvládnul naprosto úžasně a úspěšně tak složil další pracovní zkoušku. Je to pro nás velký úsěch i proto, že poměrně dlouho nejevil o lišku valný zájem. Ale lovecké pudy se probudily, naše snaha a tréninky se zúročily a plný počet bodů je více než jsme čekali. Velkou odměnou je i fakt, že Ronýsek už také může předávat své dovednosti mladší generaci - náš Firísek společně s Narsilem a Zarinou si po skončení zkoušek šli také "očichat" lišku i noru a Rony jim ukazoval, "jak na to" :-)

 

 

Pro méně zasvěcené čtenáře:

Na zkouškách se hodnotí 4 kategorie ve kterých pes získá známku (nejlepší je 4). Každá z kategorií má svůj koeficient bodového zisku, kterým se pak násobí získaná známka a tím se spočítá výsledné bodové hodnocení:

- ochota k práci (koef. 8)

- hlasitost (koef. 6)

- vytrvalost (koef. 4)

- rychlost (koef. 3)

ve všech kategoriích získal Rony známku 4, z té vychází maximální možný bodový zisk 84b. Noru Rony proběhl v čase 20s.

 

 

14.7.2013

O víkendu jsme si jeli vyzvednout Ebišku, která byla 6 týdnů na prázdninách "u babičky na Moravě". A cesta domů byla pro nás velkým překvapením o které se musíme podělit!

Naše Ebiška své jezevčičí spolubydlící spíše toleruje. Je přece jen nadřazenou rasou (vždyt už staří Egypťané věděli, proč kočky uctívat) a tak na ty naše dvě "paka" obvykle shlíží povýšeně ze stolu, ze schodů... zkrátka někde z výšin.

Autem Ebi vždy cestuje schovaná pod sedadlem řidiče a tak pro nás bylo velkým překvapením, když tentokráte cestu strávila s klukama na zadním sedadle...

 

 

Nutno dodat, že po návratu domů se její vztah k jezevčíkům vrátil do zaběhnutých kolejí :-D

 

7.7.2013

Sváteční dny jsme oslavili prací a tak dodatečně našemu oslavenečkovi Ronýskovi přejeme vše nejlepší k jeho 2. narozeninám!!

Konec června jsme s klukama strávili na Šumavě, pár fotek bude ve fotogalerii a jsou doplněny i jiné fotečky.

 

15.6.2013

Dnes jsme si v krásném slunečném letním dnu užili NVP v Klatovech!! Společnost nám dělala i půlka smečky z Elven Star ve složení Brian, Narsil a Zarina s jejich páníčky Ginou a Jendou. Na výstavu přijel též Ronýskův bráška Cedrik.

A byl to veleúspěšný den!!

Všichni tři dospěláci získali ocenění V1 - CAC ČR a Brian pak kluky porazil doslova "o oko" a získal CAC ČMKÚ (paní rozhodčí si nemohla mezi těmito 3 krasavečky vybrat a tak nakonec rozhodlo tmavší oko) a následně i BOBa.

Zářila i omladina - všechna tři štěňátka dostala ocenění Velmi nadějný 1 a Zarina svoji výstavní premiéru korunovala ještě ziskem titulu 2. nejkrásnější štěně výstavy.

Těšíme se na další klání v Mladé Boleslavi!

 

10.6.2013

Náš Ronýsek - Corraun Dorny byl 4.6.2013 oficiálně zapsán jako CHOVNÝ PES!

Máme velkou radost a přejeme Ronýskovi hodně povedených potomků ;-)

 

26.5.2013

Včera jsme vyrazili na MVP do Litoměřic. Po cestě jsme nabrali Ginu s Brianem a Narsilem a tak jsme měli po celý den milou společnost i podporu.

Firíska čekalo jeho první vystoupení na výstavě a získal ocenění Nadějný. Uvidíme, co nám z něj vyroste...

Ronýsek konečně prolomil vlnu druhých míst a získal V1 - CAC.

Narsilek při prvním vystoupení zazářil a dočkal se ocenění Velmi nadějný!!

A Brian držel svou formu a oceněním V1 - CAC, CACIB nás vlastně ani nepřekvapil ;-)

.... a ve stejném složení se uvidíme za 3 týdny v Klatovech! Držte pejskům palce a hlavně nám přejte hezké počasí, protože to bude venkovní výstava.

 

13.5.2013

Minulý víkend se nám nevydařil dle plánů, kdy jsme místo na výstavu do Letňan jeli s Ronýskem na veterinu. Naštěstí to nakonec nebylo nic vážného a tak jsme další sobotu 11.5. mohli vyrazit do Mochova na zkoušky vloh.

Náš Ronýsek (Corraun Dorny) složil své první zkoušky - zkoušky vloh!! A tímto splnil poslední podmínku, aby se z něj mohl stát chovný pes!

Byly to první zkoušky v životě celé naší rodiny a k tomu hned i v hodně těžkých podmínkách a o to víc nás těší, že se to povedlo!! Jak to viděl Ronýsek se dočtete ve zpravodaji :-D